Základní škola a Mateřská škola Čestice
Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Beseda s právníkem

Beseda s právníkem



V pondělí 1. 12. navštívil hodinu občanské výchovy v 9. ročníku Mgr. Jiří Švehla.

Žákům přiblížil, jak funguje právní řád České republiky, vysvětlil rozdíl mezi advokátem a státním zástupcem a představil možnosti uplatnění pro absolventy právnických fakult. Podělil se také o to, jak vypadá běžný pracovní den advokáta.

Během besedy měli žáci možnost porovnat své představy z televizních seriálů s realitou právnické profese a klást otázky, které je zajímaly.

Děkujeme Mgr. Jiřímu Švehlovi za ochotu přijít mezi naše žáky a podělit se s nimi o zajímavé informace, které by se z učebnic nedozvěděli.

Beseda s právníkem
Beseda s právníkem
Beseda s právníkem