Jméno:
Heslo:

Základní údaje o škole

Vítáme Vás na stránkách Základní školy a Mateřské školy Čestice

Vítáme Vás na stránkách Základní školy a Mateřské školy Čestice. Jedná se o komplex budov, který je tvořen budovou základní školy, tělocvičnou a školní družinou, dále pak budovou školní kuchyně s jídelnou. Budova mateřské školy je vzdálena od základní školy 200 metrů. Součástí areálu je pozemek se školní přírodní zahradou a naučnou stezkou.

Škola rovněž využívá přilehlé fotbalové travnaté hřiště, dětské hřiště a pískové volejbalové hřiště, které je majetkem Městyse Čestice. Celý objekt školy je od roku 2002 vytápěn plynem. V roce 2003 prošla celkovou rekonstrukcí školní kuchyně. Budovy mateřské školy a základní školy byly průběžně opravovány. Největší rekonstrukce proběhly (výměna oken a zateplení budov) v průběhu let 2013 - 2016.
Základní škola a Mateřská škola Čestice je součástí veřejného vzdělávacího systému České republiky, který nabízí komplexní propojené vzdělávání od předškolního do základního vzdělávání. Školy na sebe vnitřně navazují a umožňují tak dětem plynulý přesun z nižšího na vyšší stupeň. Jsme venkovská škola vycházející z daného prostředí, která využívá prvky různých alternativních vzdělávacích systémů (Montessori, Waldorfská škola, metoda Hejného).
Snažíme se vytvořit takové prostředí, které odpovídá přirozeným vývojovým potřebám dětí. Výuku orientujeme na dovednosti, které vedou děti k samostatnosti, k uvědomění si osobní zodpovědnosti za to, co dělají a k aktivnímu přístupu k životu. Zvláštní důraz klademe na to, aby se děti naučily přemýšlet v souvislostech (co, jak a proč dělat) a aby si uměly v životě jednoduše poradit. Základem jsou pro nás dobré vztahy, respekt k sobě, k ostatním i okolnímu světu.

RYCHLÝ KONTAKT

Kontakty

Základní škola
a Mateřská škola Čestice
Čestice 148, 387 19
Zřizovatel: Městys Čestice
Právní forma:
Příspěvková organizace

ID: anhmcjz

IČO: 70940185
DIČ: CZ 70940185

Vedení školy: Mgr. Martina Kalová – ředitelka školy
Mgr. Pavla Horáková - zástupkyně ředitelky školy
Tel: +420 383 396 231
Mob.. +420 776 21 22 88

školní jídelna: +420 383 396 490
mateřská škola: +420 383 396 215, +420 776 760 088

E-mail: zscestice@tiscali.cz

NÁSTĚNKA

Školní družina

obrázek
Vážení rodiče, kvůli zvýšení bezpečnosti našich žáků vás žádáme, abyste do budovy školy vcházeli jen po předchozí domluvě s vyučujícím.

Rodičům budoucích prvňáčků

obrázek
Několik málo rad pro DOBRÝ START..
..KAŽDÉHO PRVŇÁČKA

NOVINKY

Fotografie

obrázek
Nejnovější fotografie najdete zde

Aktuální jídelníček

Aktuální jídelníček pro týden naleznete zde.
Domů

Created by © 2017 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy