Odhlášení na přechodnou dobu se provádí:
Odhlášení trvalé se provádí osobně v kanceláři vedoucí jídelny.
První den neplánované nepřítomnosti žáka (nemoc) lze oběd odebrat v jídlonosiči v době výdeje oběda od 11:30 do 12:00 hodin. V ostatní dny nepřítomnosti nemá žák na dotovaný oběd nárok.
Zdůvodnění:
Školský zákon stanovuje, že dětem v mateřských školách, žákům základních škol je poskytována dotace na mzdové a věcné režie školního stravování po dobu jejich pobytu ve škole. Rodiče platí pouze náklady na potraviny. Pokud dítě není ve škole, nárok na dotaci ztrácí. Prováděcí vyhláška o školním stravování stanovuje, že první den neplánované nepřítomnosti strávníka se nepočítá. Pokud dítě onemocní a nestačí si odhlásit oběd, první den nemoci na dotovaný oběd nárok má. Oběd se tedy může odnést domů nebo prostě propadne.